حمله قلبی

بگذارید بگویم ساعت شش بعدالظهر است و شما دارید بعد از یک روز سخت و غیر عادی کاری تنها از سر کار به خانه بر می گردید . حقیقتا با فکری مشغول ، خسته هستید و حالت استیصال و سر خوردگی دارید . واقعا تحت فشار هستید و تز دست رئیستان ناراحت . به طور ناگهانی درد شدیدی را در قفسه سینه خود احساس می کنید که به داخل دستتان کشیده می شود . و تا بالا داخل آرواره ها ادامه دارد . شما فقط حدود پنج کیلومتر تا نزدیکترین بیمارستان  فاصله دارید . متاسفانه شما مطمئن  نیستید  که بتوانید  این  فاصله  را دوام  بیاورید .چکار باید کرد ؟

شما برای cpr ( احیای قلبی ریوی ) آموزش دیده اید ولی آموزش دهنده به شما نگفته است که چگونه آنرا بر روی شخص خودتان انجام دهید . چگونه در مقابل حمله قلبی دوام بیاوریم زمانی که تنها هستیم ؟

بسیاری از اشخاصی که دچار حمله قلبی می شوند بدون کمک و تنها هستند در زمانی که قلبشان ضربان نامناسب دارد شروع به احساس ضعیف شدن و از حال رفتن می کنند . فقط ده ثانیه زمان دارند تا از هوش بروند . به راستی چه باید کرد ؟‌

پاسخ :

1-وحشت نکنید ، مکررا شروع به سرفه های بسیار شدید کنید .

2-قبل از هر سرفه نفس عمیق بکشید سرفه باید عمیق و طولانی باشد به طوری که خلط از عمق شش ها بیرون بیاید .

3-تنفس و سرفه باید بدون وقفه هر دو ثانیه تکرار شوند تا زمانی که کمک برسد یا تا زمانی که احساس شود قلب دوباره ضربان عادی خود را باز یافته است .

نفس عمیق باعث رسیدن اکسیژن به شش ها می شود و سرفه باعث حرکت و فشار بر روی قلب و ادامه کار گردش خون می شود . همچنین فشار انقباضی بر روی قلب به باز یافتن ضربان طبیعی آن کمک می کند . بدین ترتیب قربانی حمله قلبی می تواند به بیمارستان برسد .

تا آنجا که می توانید این مطالب را به دیگران برسانید . این اطلاعات ممکن است زندگی آنها را نجات دهد . هرگز تصور نکنید که چون سن شما کمتر از بیست و پنج و یا سی سال است مستعد حمله قلبی نیستید . امروزه با توجه به تغییر نحوه زندگی ، حمله قلبی را می توان در همه سنین مشاهده کرد .

/ 0 نظر / 10 بازدید