بالاترین مصرف آب معدنی در جهان

ام بی ای نیوز- امارات متحده عربی با 98 درصد ؛ بالاترین مصرف کننده آب معدنی در جهان است.
به گزارش" ام بی ای نیوز" ، در بررسی صورت گرفته در بازار جهانی مصرف آب معدنی ، قطر و بحرین هر کدام با مصرف 95 درصد مصرف آب معدنی به ترتیب دارای رتبه دوم در مصرف آب معدنی هستند.
بررسی انجام شده در میان کشور های جهان نشان می دهد وجود خشک سالی و کمبود ذخایر آب در مناق حاشیه خلیج فارس از دلایل گرایش مردم در این منطقه به مصرف آب معدنی است . در این بررسی کویت ، آلمان و اندونزی با 93 درصد نیز جزو بالاترین مصرف کننده آب معدنی در جهان به حساب می آیند.
الگوی مصرف آب معدنی برای یک نفر بر اساس استاندارد های جهانی یک متر مکعب است در حالیکه این میزان در ایران حدود 2 متر مکعب است . بر اساس آمار جهانی در این رده بندی ایران با 62 درصد مصرف آب معدنی در رده 14 دهم جدول مصرف آب معدنی قراردارد.
عربستان سعودی نیز با 91 درصد در رده چهارم و جزو پر مصرف ترین کشور ها در آب معدنی است .در این رده بندی اکوادور، ایتالیا با 87 درصد پنجمین مصرف کننده آب معدنی هستند.بعد از این دو کشور نیزپرتقال با 86 ،هلندبا 85 و پرو ، چکسلوواکی با 84 درصد ، آذربایجان با 81 درصد بالاترین سهم را در مصرف آب معدنی دارند.
در این بررسی آمریکا نیز با 65 درصد مصرف کننده با اسپانیا ، ایرلند شمالی و ونزویلا دریک گروه قرار گرفته است.این در حالی است که بر اساس آمار های بدست آمده آمریکا و چین در سال 2007 دو بازار عمده مصرف آب معدنی بوده اند و مکزیک و اندونزی بعد از آنها قرار داشتند اما در سال 2009 کشور هایی عربی به خاطر شرایط اقلیمی و رشد مصرف آب معدنی در جهان جای کشور های اروپایی و آمریکایی را گرفته اند.
/ 0 نظر / 109 بازدید